Forum francuskie
Forum języka francuskiego, kultury francuskiej oraz Francji.

Wejdź na www.e-francuski.pl - stronę poświęconą nauce naszego ulubionego języka!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
a Frazcuzi nadal liczą we frankach...
Autor Wiadomość
nitka 

Wysłany: 2008-03-20, 13:49   a Frazcuzi nadal liczą we frankach...

co z tego, ze we francji od 6 lat kroluje euro? nic, bo zakochani w swojej kulturze francuzi nadal licza we frankach, szczegolnnie przy zakupie drogich rzeczy!!!! :mrgreen: jak podaja zrodla, 2/3 mieszkancow francji zamiast na euro, patrzy na cene w starej walucie:) mlodziez jednak, bardziej nowoczensna posluguje sie europejskimi pieniazkami:):P zastanawiam sie czy jesli i do nas dotrze euro tez nie bedziemy mogli sie odzwyczaic od zlotowki:)
N.

poirot 

Wysłany: 2008-03-20, 22:35   

Witam,

Na sto procent bedziemy liczyli w złotówkach, chociaż może nie z powodu przywiazania do waluty tak jak Francuzi ale po prostu z przyzwyczajenia.
Co tu duzo gadac, moja babcia nawet nadal czasem sie pyta ile to kosztuje "po staremu", no i wez tu przelicz na te miliony, choc denominacja byla juz dawno, dawno temu. Starsi ludzie moga zatem nie nadazyc za zmianami. :-/

BTW co innego jest problemem - ceny po wprowadzeniu euro. Tego sie wszyscy chyba obawiaja. Nie wiem jak bylo we Francji ale w Hiszpanii, do ktorej nam mimo wszystko blizej (o ile w ogole tak mozna powiedziec), ludzie odczuli ten fakt boleśnie.

Ponoć euro mają wprowadzic najwczesniej w 2012, czyli na mistrzostwa, ale chyba nie zdaza. Konkluzja jest taka jak zwykle - bogaci beda jeszcze bardziej bogaci a biedni stana sie jeszcze bardziej biedni.

Wybaczcie jezeli zbyt daleko odbieglem od tematu. pozdr

nitka 

Wysłany: 2008-03-20, 23:53   

hej:)
tez mi sie wlasnie tak wydawalo, ze bedzie sie ciezko odzwyczaic, szczegolnie tym, ktorzy NADAL nie przeszli z "milionow" :-D na zlotowki...biedni z jednym sobie nie moga dac rady, a tu im juz kolejna walute wprowadzaja... :-/
a tak wogole to jeszcze jest we mnie troche optymizmu, wiec mysle, ze nie bedzie az tak zle :-) teraz to juz nie wolna wola, ale przymus, by sie dostosowac do wymogow unii, wiec JAKOS sobie poradzimy ;-) bo trzeba
Nitka

kuku202 

Wysłany: 2015-02-04, 12:57   

jakie jest wogole Wasze zdanie na temat nowej zony Sarkozy`ego? slyszalam opinie jakoby byla ona marna nastepczynia bylej zony, Cecilii. mialaby ona zbyt szybko sie zadomowic w rezydencji i znajomosciach Nicolasa...

Paqris

Wysłany: 2016-09-28, 11:22   

No dlatego wielu z nich się przejdzie i tyle. Nie ma co kombinować z tymi frankami teraz już nie te czasy.

unaloca27 

Wysłany: 2017-02-17, 10:24   

Widziałam gdzieś artykuł w którym było o trzymaniu starych walut w domach. Na przykład hiszpański bank narodowy wyliczył, że obywatele tego kraju nie wymienili na euro łącznie jakichś astronomicznych sum. Jest ty zatem jakiś szerszy "opór materiału"...

--
zlewozmywaki granitowe

..:: La publicité ::..

Odpowiedz do tematu