Forum francuskie
Forum języka francuskiego, kultury francuskiej oraz Francji.

Wejdź na www.e-francuski.pl - stronę poświęconą nauce naszego ulubionego języka!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Piosenki francuskie!!!
Autor Wiadomość
MuzycznaFrancja 

Wysłany: 2012-09-21, 10:17   Re: Piosenki francuskie!!!

nitka napisał/a:
hej:P:P
tak sie zastanawialam macie moze jakies swoje ukochane franuskie piosenki??? w sumie posluchalabym jakichs ale nie mam weny co do tytulow czy nawet wykonawcow...
bylabym wdzieczna za podsuniecie fajnych pomyslow:D :-P
pozdrawiam
N.

Moje ulubione francuskie piosenki (jedne z kilku), to
Francis Cabrel „Je l’aime a mourir”, "Petite sirene"
Jean-Jacques Goldman „Comme Toi”
Renaud "Mistral gagnant"
Johnny Hallyday "Je te promets",
Jean-Louis Aubert "Alter ego", "On aime"
Florent Pagny "Et un jour une femme", "Savoir aimer"
Edith Piaf "Hymne a l'amour"
Christophe Mae "Ca fait mal"
Corneille "Parce qu'on vient de loin"
Jena Lee "J'aimerais tellement"
Daniel Levi "L'envie d'aimer"

AnneMarie 

Wysłany: 2012-09-23, 18:56   

Jeśli chodzi o muzykę francuskojęzyczną to właściwie dopiero ją poznaję i niestety nie pochwalę się jej znajomością. Z wykonawców śpiewających po francusku znam i słucham jedynie Alizée, Patricii Kaas, Edith Piaf i Emmanuela Moire. Bardzo lubię też francuskie piosenki Céline Dion :-D .

Pozdrawiam!

MuzycznaFrancja 

Wysłany: 2012-09-25, 10:56   

AnneMarie napisał/a:
Jeśli chodzi o muzykę francuskojęzyczną to właściwie dopiero ją poznaję i niestety nie pochwalę się jej znajomością. Z wykonawców śpiewających po francusku znam i słucham jedynie Alizée, Patricii Kaas, Edith Piaf i Emmanuela Moire. Bardzo lubię też francuskie piosenki Céline Dion :-D .

Pozdrawiam!

Ooo jak fajnie, że słuchasz Emmanuela Moire'a. też go lubię.:) Polecam piosenkę "Promis", taka w stylu disco.:) oraz "Sois tranquille".

Patricii Kaas bardzo lubię "Il me dit que je suis belle", "Mademoiselle chante le blues". Wiesz, że Patricia będzie miała 2 koncerty w Polsce w przyszłym roku w ramach tournee "Kaas chante Piaf".:)

Piosenki Alizee są przyjemne do nauki francuskiego.:)

AnneMarie 

Wysłany: 2012-09-26, 10:02   

MuzycznaFrancja napisał/a:
Ooo jak fajnie, że słuchasz Emmanuela Moire'a. też go lubię.:) Polecam piosenkę "Promis", taka w stylu disco.:) oraz "Sois tranquille".

Znam obie te piosenki. :-D Jakiś czas temu ściągnęłam sobie całą jego płytę "L'équilibre". W ogóle Emmanuela poleciła mi znajoma z Katalonii, która niegdyś go uwielbiała. Oczywiście wszystko zaczęło się od piosenki "Mon essentiel".

Patricii Kaas bardzo lubię "Il me dit que je suis belle", "Mademoiselle chante le blues". Wiesz, że Patricia będzie miała 2 koncerty w Polsce w przyszłym roku w ramach tournee "Kaas chante Piaf".:)

O tak. Ja uwielbiam jeszcze "La nuit est mauve" i "Tu pourras dire". I generalnie cała płyta "Kabaret" mi się bardzo podoba (to dzięki niej zainteresowałam się tą artystką).

Nie wiedziałam o tych koncertach w Polsce. :-) Dzięki za informację.

Piosenki Alizee są przyjemne do nauki francuskiego.:)

W takim razie od dziś więcej Alizée na mojej playliście. :-P

MuzycznaFrancja 

Wysłany: 2012-09-26, 15:31   

AnneMarie napisał/a:

Znam obie te piosenki. :-D Jakiś czas temu ściągnęłam sobie całą jego płytę "L'équilibre". W ogóle Emmanuela poleciła mi znajoma z Katalonii, która niegdyś go uwielbiała. Oczywiście wszystko zaczęło się od piosenki "Mon essentiel".

To mnie zaskoczyłaś. Mało kto zna te piosenki. :-)

AnneMarie napisał/a:

Nie wiedziałam o tych koncertach w Polsce. :-) Dzięki za informację.

Proszę.:) Koncerty mają być w Warszawie i we Wrocławiu.

Słuchaj, widzę, że już sporo znasz muzyki francuskiej. Najpierw była muzyka francuska a później nauka języka, czy na odwrót? :-)

AnneMarie 

Wysłany: 2012-09-30, 11:48   

Słuchaj, widzę, że już sporo znasz muzyki francuskiej. Najpierw była muzyka francuska a później nauka języka, czy na odwrót? :-D

Najpierw była muzyka francuska, rzecz jasna. ;-) Języka zaczęłam się uczyć dopiero kilkanaście dni temu.

Bym zapomniała... Czy słucha ktoś z was może artysty nazywającego się Rachid Taha? To algiersko-francuski muzyk. Zainteresowałam się nim już jakiś czas temu, gdyż lubię orientalne klimaty i wszelką muzykę etniczną, jednak ten artysta śpiewa nie tylko w języku arabskim, tworzy również po francusku.

MuzycznaFrancja 

Wysłany: 2012-09-30, 13:40   

Rachid Taha - ja kojarzę tego artystę. :-)

Na początek z piosenek śpiewanych w języku francuskim polecam sympatyczną i pogodną piosenkę "Bonjour" w duecie z Gaetan Roussel.
http://www.youtube.com/watch?v=QxIJEZ5gYiE

AnneMarie, całkiem sympatycznie wygląda to u Ciebie z muzyką francuską i nauką języka. :-)

..:: La publicité ::..

Odpowiedz do tematu